Laurdag 3. juni 2017

  • Hovudpartner

  • Gullpartner

Resultat

Resultat Nordfjordrittet 2017

Resultat Nordfjordrittet 2016

Resultat Nordfjordrittet 2015

Resultat Nordfjordrittet 2014

Resultat Nordfjordrittet 2013

Resultat på Merida Rittranking

 

Statistikk Klatrekonge og Klatredronning: Utvik-Utvikfjellet

 

Vinnarar Nordfjordrittet 2017:

Klassevinnarar damer: K20-29: Athina Alisøy Karipi (Naustdal), K30-39: Trude Solvang (Nordfjordeid), K40-49: Ingrid Fjellestad (Sandane SK), K50-59: Kari Espolin Fladmark (Bergen CK), K60-69: Ellen Bauman (NRK BIL)
 
Klassevinnarar herrar: M17-19: Håkon Nore Bjerkvik (Ålesund OCK), M20-29: Kristian Tjønneland (Førde CK), M30-39: Øivind Nyhammer (Fana IL Sykkel), M40-49: Jan Ove Standal (Stryn TIL Sykkel), M50-59: Geir Kristiansen (Flora CK), M60-69: Arne Myklebust (Sandane SK), M70+: Rune Bertelsen (Åsane CK)

 

Sigerspall dameklasse: 1. Ingrid Fjellestad (Sandane SK), 2. Sissel Nygaard (Askøy STK Sykkel), 3. Hilde Asperheim (Sogn CK)

 

Sigerspall herreklasse: 1. Kristian Tjønneland (Førde CK), 2. Jan Ove Standal (Stryn TIL Sykkel), 3. Håkon Nore Bjerkvik (Ålesund OCK)

 

Vinnarar Nordfjordrittet 2016:

Klassevinnarar damer: K20-29: Ida Karine Kroken (Team Matvareexpressen), K30-39: Ingrid Gimmestad (Sandane SK), K40-49: Hilde Asperheim (Sogn CK), K50-59: Kari Bale (Nordfjordeid
 
Sigerspall dameklasse: 1. Hilde Asperheim (Sogn CK), 2. Yngvill Oen (Sandane SK), 3. Ida Karine Kroken (Team Matvareexpressen)

 

 

Klassevinnarar herrar: M17-19:Sedrik Engebø Ullebø (Sogn CK), M20-29: Marius Bjørvik Solheim (Førde CK), M30-39: Olav-Andre Myklebust (Ørsta CK), M40-49: Karl Erik Kravik (Ålesund OCK), M50-59: Geir Kristiansen (Flora CK), M60-69: Arne Myklebust (Sandane SK), M70+: Martin Øverås (Dale IL)

 

Sigerspall herreklasse: 1. Marius Bjørvik Solheim (Førde CK), 2. Kristian Tjønneland (Førde CK), 3. Karl Erik Kravik (Ålesund OCK)

 

 

 

Vinnarar Nordfjordrittet 2015:

 

 Klassevinnarar Nordfjordrittet 2015
 
Klassevinnarar damer: K20-29: Athina Karipi (Naustdal), K30-39: Ingrid Fjellestad (Sandane SK), K40-49: Janne Bruhn-Henriksen (Stryn T og IL Sykkel), K50-59: Helen Bjørklund (Ottadalen SK).  
 
Klassevinnarar herrar: M17-19: Georg K. Halsteinslid (Markane IL), M20-29: David D. Myklebust (Ørsta SK), M30-39: Morten Vigeland (Molde CK), M40-49: Karl Erik Kravik (Ålesund OC), M50-59: Frode Kolstad (Molde CK), M60-69: Gunnar Harstad (Stryn T og IL Sykkel), M70+: Martin Øverås (Dale IL)    

 

 

Sigerspall dameklasse 2015: 1. Janne Bruhn-Henriksen (Stryn T og IL Sykkel), 2. Hilde Asperheim (Sogn CK), 3. Ingrid Fjellestad (Sandane SK)

 

Sigerspall herreklasse 2015: 1. Karl Erik Kravik (Ålesund OC), 2. Joachim Olsvik (Ålesund OC), 3. (delt) David D. Myklebust (Ørsta SK) og Morten Vigeland (Molde CK)

 

 

Vinnarar Nordfjordrittet 2014:

 

Klassevinnarar Nordfjordrittet 2014

 

Klassevinnarar damer: K20-29: Kristin Lønsethagen (NTNUI Sykkel), K30-30: Ingrid Fjellestad (Sandane SK), K40-49: Hilde Asperheim (Sogn CK), K50-59: Else M. Larsen (Sandane SK), K60-69: Norunn Kirkebø Elde (Ulstein OSK)
 
Klassevinnarar herrar: M17-19: Sedrik Ullebø (Sogn CK), M20-29: Alexander Krill (Pave), M30-39: Mikael Johansen (Førde CK), M40-49: Karl Erik Kravik (Ålesund OC), M50-59 Lars Erik Sannebro (Sogn CK), M60-69: Gunnar Harstad (Stryn TIL Sykkel), M70+: Knut Rønningen (Horten OCK)

 

Sigerspall dameklasse 2014: 1. Ingrid Fjellestad (Sandane SK), 2. Hilde Asperheim (Sogn CK) , 3. Mona Røyset (Ålesund OCK, ikkje tilstades)

 

Sigerspall herreklasse 2014: 1. Alexander Krill (Pavè), 2. Sedrik Ullebø (Sogn CK), 3. Karl Erik Kravik (Ålesund OCK)

 

 

Vinnarar Nordfjordrittet 2013:

Klassevinnarar Nordfjordrittet 2013

 

Klassevinnarar damer: K20-29: Ingvild Årøen Lein, K30-39: Ragnhild Melheim (Sogn CK), K40-49: Janne Bruhn-Henriksen (Stryn T og IL Sykkel), K50-59: Sissel Vien (Follo SK).  

Klassevinnarar herrar: M17-19: Jonas Siurskas (Stranda SK), M20-29: Morten Alexander Hopen (Lillehammer CK), M30-39: Helge Wangberg (Førde CK), M40-49: Joachim Olsvik (Ålesund OC), M50-59 Ove Matland (Bergen CK), M60-69: Gunnar Nygjerd (Sandane SK), M70+: Martin Øverås (Dale IL)

 

 

Sigerspall dameklasse 2013: 1. Sissel Vien (Follo SK), 2. Ragnhild Melheim (Sogn CK) , 3. Janne Bruhn-Henriksen (Stryn TIL Sykkel)

 

 

Sigerspall herreklasse 2013: 1. Helge Wangberg (Førde CK), 2. Joachim Olsvik (Ålesund OCK), 3. Jan Ove Standal (Stryn TIL Sykkel)